Nasza idea szkoły otwartej, radosnej, opisującej świat przyszłości, a nie tylko przeszłości, nie zostanie wcielona w tym roku szkolnym w życie. Przeszkody natury urzędniczej, które twórczo towarzyszyły nam od początku naszej inicjatywy, uniemożliwiły otwarcie Uniwersyteckiego Liceum im. A. Humboldta w Sulechowie. Chcemy podziękować uczniom, rodzicom, nauczycielom, członkom rady programowej i pracownikom UZ za wkład włożony w tworzenie szkoły. Wierzymy, że nasza wizja edukacji zainspiruje młodych ludzi do tworzenia nowoczesnej edukacji, która będzie wolna od wszelkich uprzedzeń i stereotypów.

dr hab. Radosław Domke, prof. UZ

Grzegorz Dryjański

dr hab. Andrzej Kisielewicz, prof. UZ

9 czerwca w godzinach popołudniowych odbyły się drzwi otwarte powstającego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Alexandra Humboldta w Sulechowie. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja, gdyż aula reprezentacyjna była zapełniona. Pokazową lekcję geografii przeprowadził nasz geograf i sternik morski Aleksander Ławiński. Andrzej Zygadło, nasz pedagog, poprowdził pierwsze spotkanie społeczności uczniowskiej ULO. Tomasz Grzybowski, nasz nauczyciel wychowania fizycznego, zaprezentował młodzieży nowoczesny sprzęt do zajęć sportowych. Na pytania rodziców odpowiadali dyrektor Radosław DomkeAndrzej Kisielewicz.

• drzwi_00
  • drzwi_01
  • drzwi_02
  • drzwi_03